58 Koolwijk PES 2008
| Name | Koolwijk |
|---|---|
| Full Name | Ryan Koolwijk |
| ID | 36962 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SBV Excelsior |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
61
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
68
Acceleration
69
Response
66
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
73
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
65
Swerve
69
Header
69
Jump
72
Technique
63
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Koolwijk |
|---|---|
| Full Name | Ryan Koolwijk |
| ID | 36962 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SBV Excelsior |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
