81 Kopo PES 2010
| Name | Kopo |
|---|---|
| ID | 68327 |
| Real ID | 2791 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
55
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
83
Acceleration
76
Response
84
Agility
93
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
78
Shot Power
85
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
83
Swerve
75
Header
80
Jump
88
Technique
85
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- P05 Trickster
- P20 Talisman
- Dribbling
| Name | Kopo |
|---|---|
| ID | 68327 |
| Real ID | 2791 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 67kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players