71 Korotetskyy PES 2009
| Name | Korotetskyy |
|---|---|
| ID | 36322 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
69
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
75
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
78
Shot Power
56
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
74
Jump
70
Technique
68
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Korotetskyy |
|---|---|
| ID | 36322 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
