63 Kouyate PES 2010
| Name | Kouyate |
|---|---|
| Full Name | Cheikhou Kouyaté |
| ID | 40125 |
| Nationality | Senegal |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
54
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
70
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
70
Jump
78
Technique
70
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kouyate |
|---|---|
| Full Name | Cheikhou Kouyaté |
| ID | 40125 |
| Nationality | Senegal |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
