64 Kravchenko PES 2010
| Name | Kravchenko |
|---|---|
| ID | 38298 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
64
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
71
Top Speed
68
Acceleration
70
Response
69
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
80
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
70
Header
69
Jump
75
Technique
66
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Kravchenko |
|---|---|
| ID | 38298 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
