66 Krob PES 2010
| Name | Krob |
|---|---|
| ID | 39320 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
65
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
62
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
72
Jump
72
Technique
62
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Krob |
|---|---|
| ID | 39320 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players