70 Krohn Dehli PES 2009
| Name | Krohn Dehli |
|---|---|
| Full Name | Michael Krohn-Dehli |
| ID | 8441 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
42
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
72
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
71
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
68
Swerve
65
Header
74
Jump
78
Technique
77
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Krohn Dehli |
|---|---|
| Full Name | Michael Krohn-Dehli |
| ID | 8441 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Brøndby If |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
