74 Krupoviesa PES 2010
| Name | Krupoviesa |
|---|---|
| ID | 32732 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
65
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
67
Response
76
Agility
77
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
87
Shot Power
70
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
76
Swerve
63
Header
75
Jump
76
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S13 Long Throw
- Shooting from Distance
| Name | Krupoviesa |
|---|---|
| ID | 32732 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
