68 Kucukovic PES 2010
| Name | Kucukovic |
|---|---|
| ID | 9392 |
| Nationality | Germany |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
29
Defence
81
Body Balance
72
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
54
Swerve
78
Header
73
Jump
74
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kucukovic |
|---|---|
| ID | 9392 |
| Nationality | Germany |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
