78 Kujovic PES 2008
| Name | Kujovic |
|---|---|
| ID | 6112 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
83
Defence
78
Body Balance
72
Stamina
65
Top Speed
75
Acceleration
89
Response
78
Agility
53
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
60
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
41
Swerve
44
Header
84
Jump
47
Technique
55
Aggression
74
Mentality
76
GK Skills
73
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- 1-on-1 Stopper
| Name | Kujovic |
|---|---|
| ID | 6112 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
