64 Kusnir PES 2010
| Name | Kusnir |
|---|---|
| ID | 39321 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
63
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
70
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
57
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
68
Header
71
Jump
72
Technique
65
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kusnir |
|---|---|
| ID | 39321 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Sparta Praha |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
