71 Kuzmin PES 2010
| Name | Kuzmin |
|---|---|
| Full Name | Oleg Kuzmin |
| ID | 39374 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
64
Defence
74
Body Balance
82
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
71
Response
76
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
65
Header
77
Jump
71
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Kuzmin |
|---|---|
| Full Name | Oleg Kuzmin |
| ID | 39374 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
