70 L. Hernandez PES 2009
| Name | L. Hernandez |
|---|---|
| ID | 37883 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
53
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
66
Swerve
65
Header
72
Jump
74
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | L. Hernandez |
|---|---|
| ID | 37883 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
