75 L. Jacobsen PES 2010
| Name | L. Jacobsen |
|---|---|
| Full Name | Lars Jacobsen |
| ID | 4940 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Lancashire |
| National Team | Denmark |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
65
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
68
Header
76
Jump
69
Technique
66
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S13 Long Throw
| Name | L. Jacobsen |
|---|---|
| Full Name | Lars Jacobsen |
| ID | 4940 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Lancashire |
| National Team | Denmark |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

