69 L. Ramirez PES 2010
| Name | L. Ramirez |
|---|---|
| Full Name | Luis Alberto Ramírez |
| ID | 39801 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
40
Defence
72
Body Balance
71
Stamina
77
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
72
Agility
86
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
72
Shot Power
81
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
70
Jump
85
Technique
74
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | L. Ramirez |
|---|---|
| Full Name | Luis Alberto Ramírez |
| ID | 39801 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
