70 Lagutz PES 2008
| Name | Lagutz |
|---|---|
| ID | 70213 |
| Real ID | 4677 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
46
Defence
72
Body Balance
85
Stamina
78
Top Speed
89
Acceleration
85
Response
83
Agility
79
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
72
Shot Power
85
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
60
Swerve
76
Header
81
Jump
81
Technique
79
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Lagutz |
|---|---|
| ID | 70213 |
| Real ID | 4677 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
