72 Lamanna PES 2009
| Name | Lamanna |
|---|---|
| ID | 38689 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
80
Body Balance
55
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
76
Response
70
Agility
52
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
48
Long Pass Accuracy
49
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
73
Shot Power
41
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
43
Swerve
43
Header
76
Jump
47
Technique
59
Aggression
67
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lamanna |
|---|---|
| ID | 38689 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
