70 Larrivey PES 2008
| Name | Larrivey |
|---|---|
| Full Name | Joaquín Larrivey |
| ID | 37148 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
30
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
84
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
75
Shot Power
84
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
80
Header
75
Jump
74
Technique
82
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
| Name | Larrivey |
|---|---|
| Full Name | Joaquín Larrivey |
| ID | 37148 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Cagliari Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
