77 Lassad PES 2010
| Name | Lassad |
|---|---|
| Full Name | Lassad Nouioui |
| ID | 40181 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
36
Defence
79
Body Balance
77
Stamina
81
Top Speed
83
Acceleration
79
Response
84
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
84
Shot Power
77
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
52
Swerve
76
Header
82
Jump
77
Technique
85
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Post Player
- DF Positioning
| Name | Lassad |
|---|---|
| Full Name | Lassad Nouioui |
| ID | 40181 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
