65 Lazaro PES 2009
| Name | Lazaro |
|---|---|
| ID | 38803 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
69
Defence
75
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
68
Response
73
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
73
Shot Power
59
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
53
Swerve
77
Header
77
Jump
68
Technique
60
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lazaro |
|---|---|
| ID | 38803 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
