70 Leandrao PES 2010
| Name | Leandrao |
|---|---|
| ID | 11065 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
35
Defence
83
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
75
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
80
Shot Power
77
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
61
Swerve
74
Header
77
Jump
77
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Leandrao |
|---|---|
| ID | 11065 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players