66 Leandro Damiao PES 2010
| Name | Leandro Damiao |
|---|---|
| ID | 41078 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
35
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
73
Header
73
Jump
78
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Leandro Damiao |
|---|---|
| ID | 41078 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
