63 Leandro Lima PES 2008
| Name | Leandro Lima |
|---|---|
| ID | 36772 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
43
Defence
64
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
83
Acceleration
70
Response
82
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
69
Shot Power
67
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
64
Header
73
Jump
83
Technique
72
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Leandro Lima |
|---|---|
| ID | 36772 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
