65 Lega Lega PES 2008
| Name | Lega Lega |
|---|---|
| ID | 98476 |
| Real ID | 32940 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
70
Defence
87
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
67
Acceleration
72
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
79
Shot Power
58
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
75
Header
78
Jump
66
Technique
58
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lega Lega |
|---|---|
| ID | 98476 |
| Real ID | 32940 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
