69 Leijer PES 2008
| Name | Leijer |
|---|---|
| ID | 37200 |
| Nationality | Australia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
71
Defence
84
Body Balance
69
Stamina
76
Top Speed
66
Acceleration
68
Response
65
Agility
66
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
78
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
56
Swerve
76
Header
75
Jump
68
Technique
61
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Leijer |
|---|---|
| ID | 37200 |
| Nationality | Australia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 37 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
