72 Lejeune PES 2009
| Name | Lejeune |
|---|---|
| Full Name | Romain Lejeune |
| ID | 38538 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
66
Defence
75
Body Balance
60
Stamina
67
Top Speed
72
Acceleration
80
Response
72
Agility
51
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
71
Shot Power
40
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
73
Jump
49
Technique
58
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lejeune |
|---|---|
| Full Name | Romain Lejeune |
| ID | 38538 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
