75 Lekic PES 2010
| Name | Lekic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Lekić |
| ID | 40202 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FK Crvena Zvezda |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
88
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
72
Agility
76
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
79
Header
73
Jump
80
Technique
82
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Lekic |
|---|---|
| Full Name | Dejan Lekić |
| ID | 40202 |
| Nationality | Serbia |
| Club | FK Crvena Zvezda |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
