74 Leonardo PES 2010
| Name | Leonardo |
|---|---|
| ID | 30401 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 99 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
72
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
70
Agility
67
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
80
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
81
Jump
70
Technique
60
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Leonardo |
|---|---|
| ID | 30401 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 99 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
