78 Lesage PES 2009
| Name | Lesage |
|---|---|
| Full Name | Jean-Michel Lesage |
| ID | 37011 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
77
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
82
Agility
83
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
80
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
84
Swerve
67
Header
71
Jump
83
Technique
73
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
| Name | Lesage |
|---|---|
| Full Name | Jean-Michel Lesage |
| ID | 37011 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
