63 Lescure PES 2008
| Name | Lescure |
|---|---|
| ID | 7883 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
65
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
70
Acceleration
68
Response
65
Agility
63
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
69
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
70
Header
75
Jump
70
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lescure |
|---|---|
| ID | 7883 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
