76 Levita PES 2010
| Name | Levita |
|---|---|
| ID | 40650 |
| Nationality | Israel |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
79
Body Balance
55
Stamina
68
Top Speed
68
Acceleration
84
Response
68
Agility
50
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
55
Header
82
Jump
50
Technique
53
Aggression
69
Mentality
79
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Levita |
|---|---|
| ID | 40650 |
| Nationality | Israel |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
