72 Lewandowski PES 2010
| Name | Lewandowski |
|---|---|
| Full Name | Robert Lewandowski |
| ID | 40002 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
38
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
83
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
79
Shot Power
84
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
65
Swerve
82
Header
80
Jump
78
Technique
88
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Positioning
- Scoring
| Name | Lewandowski |
|---|---|
| Full Name | Robert Lewandowski |
| ID | 40002 |
| Nationality | Poland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Poland |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
