72 Lewandowski PES 2010
| Name | Lewandowski |
|---|---|
| ID | 5706 |
| Nationality | Poland |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Poland |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
76
Defence
84
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
69
Acceleration
74
Response
74
Agility
69
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
86
Shot Power
61
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
63
Swerve
80
Header
73
Jump
72
Technique
59
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
- Centre
| Name | Lewandowski |
|---|---|
| ID | 5706 |
| Nationality | Poland |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Poland |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

