62 Lifondja PES 2010
| Name | Lifondja |
|---|---|
| ID | 39308 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
58
Defence
82
Body Balance
79
Stamina
81
Top Speed
73
Acceleration
68
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
68
Header
79
Jump
68
Technique
60
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Lifondja |
|---|---|
| ID | 39308 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
