39 Lighna PES 2008
| Name | Lighna |
|---|---|
| ID | 98553 |
| Real ID | 33017 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
54
Defence
58
Body Balance
54
Stamina
61
Top Speed
55
Acceleration
65
Response
54
Agility
64
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
61
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
57
Shot Power
62
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
57
Swerve
51
Header
54
Jump
62
Technique
62
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lighna |
|---|---|
| ID | 98553 |
| Real ID | 33017 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
