81 Lincoln PES 2008
| Name | Lincoln |
|---|---|
| ID | 6474 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
49
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
81
Top Speed
84
Acceleration
68
Response
80
Agility
90
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
83
Free Kick Accuracy
89
Swerve
62
Header
78
Jump
89
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Passing
| Name | Lincoln |
|---|---|
| ID | 6474 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
