69 Lindenbergh PES 2008
| Name | Lindenbergh |
|---|---|
| ID | 6016 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
73
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
77
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
73
Jump
75
Technique
71
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Centre
- Covering
| Name | Lindenbergh |
|---|---|
| ID | 6016 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
