67 Lindfield PES 2009
| Name | Lindfield |
|---|---|
| ID | 35146 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
33
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
81
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
74
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
73
Header
77
Jump
73
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Lindfield |
|---|---|
| ID | 35146 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players