66 Linganzi PES 2009
| Name | Linganzi |
|---|---|
| ID | 38836 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
66
Defence
80
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
70
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
76
Jump
72
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Linganzi |
|---|---|
| ID | 38836 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
