82 Lingne PES 2009
| Name | Lingne |
|---|---|
| ID | 68057 |
| Real ID | 2521 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
83
Body Balance
58
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
90
Response
74
Agility
59
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
59
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
76
Shot Power
45
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
45
Swerve
45
Header
84
Jump
53
Technique
65
Aggression
76
Mentality
83
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lingne |
|---|---|
| ID | 68057 |
| Real ID | 2521 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players