98 Lisagawski (Littbarski) PES 2008
| Name | Lisagawski |
|---|---|
| Real Name | Littbarski |
| ID | 67955 |
| Real ID | 2419 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
47
Defence
70
Body Balance
88
Stamina
82
Top Speed
92
Acceleration
80
Response
96
Agility
97
Dribble Accuracy
95
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
92
Shot Power
81
Shot Technique
88
Free Kick Accuracy
86
Swerve
74
Header
73
Jump
95
Technique
88
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Passing
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Lisagawski |
|---|---|
| Real Name | Littbarski |
| ID | 67955 |
| Real ID | 2419 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
