59 Lizio PES 2010
| Name | Lizio |
|---|---|
| Full Name | Damián Lizio |
| ID | 38920 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
35
Defence
60
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
76
Acceleration
68
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
66
Shot Power
62
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
55
Header
72
Jump
81
Technique
72
Aggression
55
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Lizio |
|---|---|
| Full Name | Damián Lizio |
| ID | 38920 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 166cm |
| Weight | 63kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players