68 Ljajic PES 2010
| Name | Ljajic |
|---|---|
| Full Name | Adem Ljajić |
| ID | 40254 |
| Nationality | Serbia |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
41
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
77
Acceleration
69
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
79
Swerve
67
Header
71
Jump
84
Technique
77
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- Dribbling
| Name | Ljajic |
|---|---|
| Full Name | Adem Ljajić |
| ID | 40254 |
| Nationality | Serbia |
| Club | ACF Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
