78 Ljuboja PES 2010
| Name | Ljuboja |
|---|---|
| Full Name | Danijel Ljuboja |
| ID | 4666 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
36
Defence
84
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
77
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
74
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
65
Swerve
76
Header
81
Jump
77
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Ljuboja |
|---|---|
| Full Name | Danijel Ljuboja |
| ID | 4666 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
