69 Lluantez PES 2010
| Name | Lluantez |
|---|---|
| ID | 53488 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
73
Top Speed
79
Acceleration
70
Response
82
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
72
Swerve
63
Header
74
Jump
71
Technique
68
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Lluantez |
|---|---|
| ID | 53488 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
