73 Loboue PES 2009
| Name | Loboue |
|---|---|
| ID | 35460 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 90kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
86
Body Balance
57
Stamina
63
Top Speed
61
Acceleration
80
Response
60
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
81
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
78
Jump
51
Technique
57
Aggression
65
Mentality
75
GK Skills
61
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Loboue |
|---|---|
| ID | 35460 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 90kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
