76 Locatelli PES 2008
| Name | Locatelli |
|---|---|
| ID | 4329 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
42
Defence
73
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
80
Acceleration
72
Response
80
Agility
88
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
84
Swerve
60
Header
69
Jump
88
Technique
72
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
| Name | Locatelli |
|---|---|
| ID | 4329 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
