87 Loggu (Rossi) PES 2008
| Name | Loggu |
|---|---|
| Real Name | Rossi |
| ID | 68343 |
| Real ID | 2807 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
35
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
98
Response
87
Agility
84
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
93
Shot Accuracy
84
Shot Power
88
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
75
Swerve
87
Header
85
Jump
84
Technique
94
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Loggu |
|---|---|
| Real Name | Rossi |
| ID | 68343 |
| Real ID | 2807 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 66kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
