72 Lolo PES 2010
| Name | Lolo |
|---|---|
| Full Name | Igor Lolo |
| ID | 38936 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
82
Body Balance
76
Stamina
84
Top Speed
79
Acceleration
68
Response
80
Agility
77
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
80
Shot Power
57
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
73
Header
80
Jump
70
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Lolo |
|---|---|
| Full Name | Igor Lolo |
| ID | 38936 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
