84 Lon Barron (R. Baggio) PES 2008
| Name | Lon Barron |
|---|---|
| Real Name | R. Baggio |
| Full Name | Roberto Baggio |
| ID | 67880 |
| Real ID | 2344 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
42
Defence
73
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
88
Response
84
Agility
96
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
95
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
77
Shot Power
95
Shot Technique
92
Free Kick Accuracy
88
Swerve
73
Header
67
Jump
99
Technique
73
Aggression
92
Mentality
50
GK Skills
93
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Post Player
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Lon Barron |
|---|---|
| Real Name | R. Baggio |
| Full Name | Roberto Baggio |
| ID | 67880 |
| Real ID | 2344 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
